Fin/Tech

Londyńskie metro prześwietla ludzi

Zdjęcie: Daily Mail

Przeszukiwanie bagażu i skanowanie ciała przypominające to znane z lotnisk szokuje turystów korzystających z chińskich sieci metra

Tymczasem londyńskie metro uruchomiło testowy 5-tygodniowy program skanowania wszystkich pasażerów korzystających ze stacji Stratford we wschodnim Londynie.

Londyn, stacja przesiadkowa Stratford, źródło: Wikimedia Commons

Stacja ta jest najważniejszym punktem przesiadkowym dla korzystających z metra, autokarów, kolejki naziemnej (overground) i kolei we wschodnim Londynie.

Projekt zakłada prześwietlenie każdego pasażera pod kątem posiadania niebezpiecznych narzędzi oraz broni ostrej i amunicji. System Thruvision będzie w stanie sprawdzić do 2 tysięcy pasażerów na godzinę.

Wielka Brytania i w szczególności Londyn od kilku lat boryka się z rosnącą przestępczością i plagą przestępstw z użyciem noży. Niemal dekadę temu wprowadzając cięcia w budżecie konserwatyści zwolnili ok 20 tysięcy policjantów, a ich liczba na początku 2018 roku była najniższa od 1981 roku. Dzisiaj, widząc skale przestępczości, powoli wycofują się z wcześniej obranej taktyki.

Zarówno poprzednia premier jak i urzędujący obecnie Boris Johnson obiecali zwiększyć nakłady na policję i bezpieczeństwo oraz zwiększyć liczbę mundurowych.

źródła:
https://www.dailymail.co.uk/news/article-7469457/Tube-passengers-automatically-heat-scanned-knives-guns-bombs.html
https://www.bbc.com/news/uk-42977661

media: dailymail, GIPHY, Youtube. Wikimedia Commons

Exit mobile version