Whap.Info

Elitarni samobójcy Rosji

Whap.info o seryjnych samobójstwach w Rosji od lutego 22

Specyfika Rosji polega na tym, że żyjąc na szczycie zupełnie niespodziewanie możesz spaść na dno lub niżej. 

Wojna oprócz generowania napięć na szczytach rosyjskiej elity powoduje całkiem niemałą liczbę dziwnych wypadków i chorób w jej gronie. 

Piszemy o tych co upadli niżej niż na dno.

Podsumowaliśmy ciekawsze przypadki:

start/eskalacja wojny – 3 miesiące eskalacji dziwnych śmierci

Od końcówki stycznia do końca kwietnia 2022 roku życie traci aż 8 topowych postaci rosyjskiego biznesu z czego aż 6(!) było związanych z sektorem energetycznym


– pierwszy był dyrektor transportu  Leonid Shulman z Gazprom Invest, który tuż przed wybuchem wojny tj 31 stycznia zostaje znaleziony w swojej wiejskie chatce pod Leningradem. Wg śledczych popełnia samobójstwo. 

W ciągu dwóch dni dwóch rosyjskich biznesmenów traci życie wraz ze swoimi rodzinami


– 18 kwietnia byly wiceprezydent Gazprombanku Vladislav Avayev zostaje znaleziony martwy wraz z zona i córka w swoim apartamencie w Moskwie. Prokuratura prowadzi śledztwo pod katem morderstwa i samobójstwa. 


– dzień później dyrektor wykonawczy Navateku spółki zależnej Gazpromu Sergey Protosenya – zostaje znaleziony w swojej willi w Lloret de Mar. Ciała żony i córki leżały tuż obok. Protosenya zostaje znaleziony powieszony a żona i córka tracą życie w skutek ran kłutych. Zakrwawiony nóż i siekiera zostają znalezione tuż obok.

Wśród „samobójców” są też osoby dużo szerzej powiązane z sektorem energetycznym mogące posiadać różne informacje niejawne.– Andriej Kurkovski zarządzający ośrodkiem wypoczynkowym Gazpromu Krasnaya Polana w pierwszy dzień maja 2022 spada z klifu w Soczi.

– osiem dni później w niemniej ciekawym miejscu przestaje bić serce Alexandra Subotina – członka rady nadzorczej Łukoilu. Zostaje on znaleziony w piwnicy jamajskiego szamana w Moskwie. Według śledczych akcja serca zostaje zastopowana w czasie szamańskiego rytuału i zatrucia substancjami narkotycznymi.

– 1 września 2022 roku z 6 pietra moskiewskiego szpitala klinicznego pietra spada Ravil Maganov – były szef Łukoila.

Ravil Maganov źródło wikimedia commons

* Koniec grudnia 2022 roku – zabojcze urodziny
Rosyjski “krol kielbasy” prywatnie krytyczny wobec wojny z Ukraina Pavel Antonow wyjeźdża na wakacje do Indii świetowac swoje urodziny. Milioner który wcześniej nazywał atak Rosji terrorem (po czym skasował wpisy) “popełnia samobojstwo” dwa dni po swoich urodzinach wyskakujac z 3 pietra swojego hotelu.
Dodajmy dwa dni po urodzinach na ktorych …Vladimir Budanov bedący jego przyjacielem umiera na nagły atak serca. Doktor w badaniu stwierdza, ze Budanov mial wczesniej problemy z sercem a w jego organizmie stwierdzono znaczne ilosci alkoholu. 

*4 grudnia 2022 – “odwiedz przyjaciela, dobrze ci zrobi – mowili”

50 letni miliarder Dymitry Zelenov niepotrzebnie posłuchal tej rady i udał się odwiedzić przyjaciela we Francji. Zdrowy 50 latek w czasie obiadu zle sie poczul, wstal od stolu i kilka chwil pozniej spadl ze schodów. Francuzkie sledztwo jest dalej w toku.

Do kwietnia 2023 roku naliczyliśmy 32 dziwne przypadki przedwczesnych śmierci i lista jest ciągle auaktualniania.

Chcielibyście żyć jak oligarchowie ale w ciągłej niepewności czy wolicie swoje spokojne życie. Dajcie znać w komentarzach.

Exit mobile version